|
MOSFET N-CH 20V 100A DPAK |
Версия для печати
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Серия | HEXFET® |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide |
| FET Feature | Logic Level Gate |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 4 mOhm @ 21A, 4.5V |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 20V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C | 100A |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1.1V @ 50µA |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 72nC @ 4.5V |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 3770pF @ 10V |
| Power - Max | 63W |
| Тип монтажа | Поверхностный |
| Корпус (размер) | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Корпус | TO-252AA |
|
| Наименование | Описание | Производитель | Количество | Цена, руб. | Купить | |||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19TQ015STRR | INTERNATIONAL RECTIFIER |
|
|
|||||
| 19TQ015STRR | INTERNATIONAL RECTIFIER |
|
|
|||||
| 19TQ015STRR | Vishay/Semiconductors |
|
|
|||||
|
|
|
LT1763CS8-5#PBF |
|
Linear Technology |
|
|
||
| T93YA104KT20 | VISHAY |
|
|
|||||
| T93YA104KT20 | Vishay/Sfernice |
|
|
|||||
| T93YA104KT20 | ЧЕХИЯ |
|
|
|||||
| T93YA104KT20 | ЧЕШСКАЯ РЕСПУБЛ |
|
|
|||||
| T93YA104KT20 |
|
|
||||||
| ПМ-1-63В-1000 ПФ-10% | 7 700 | 5.55 | ||||||
| С2-100.125ВТ909ОМ(1%) |
|
|