|
TRANS DARL PNP 60V 0.5A SOT-89 |
Версия для печати
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Transistor Type | PNP - Darlington |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1V @ 100µA, 100mA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 10000 @ 100mA, 5V |
| Power - Max | 1W |
| Frequency - Transition | 200MHz |
| Тип монтажа | Поверхностный |
| Корпус (размер) | TO-243AA |
| Корпус | SOT-89-3 |
|