|
TRANSISTOR NPN 400V 2A I-PAK |
Версия для печати
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Product Change Notification | Lead Dimension Change 23/Jan/2007 |
| Transistor Type | NPN |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 2A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 400V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1V @ 200mA, 1A |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 8 @ 1A, 5V |
| Power - Max | 1W |
| Тип монтажа | Выводной |
| Корпус (размер) | TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA |
| Корпус | I-Pak |
|