|
TRANS NPN 120VCEO 500MA MT-2 |
Версия для печати
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Transistor Type | NPN |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 120V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1V @ 30mA, 300mA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 130 @ 150mA, 10V |
| Power - Max | 1W |
| Frequency - Transition | 200MHz |
| Тип монтажа | Выводной |
| Корпус (размер) | MT-2 |
| Корпус | MT-2-A1 |
|