|
TRANS NPN GP 100MA 65V SOT23 |
Версия для печати
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Transistor Type | NPN |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 65V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 400mV @ 5mA, 100mA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 200 @ 2mA, 5V |
| Power - Max | 250mW |
| Frequency - Transition | 100MHz |
| Тип монтажа | Поверхностный |
| Корпус (размер) | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Корпус | TO-236AB |
|
| Наименование | Описание | Производитель | Количество | Цена, руб. | Купить | |||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 0805-4.70K 1% |
|
ЧИП — резистор 4,7кОм, 1% |
|
1.24 | ||||
| 0805-9.1K 5% |
|
ЧИП — резистор | 451 |
1.60 >100 шт. 0.80 |
||||
| 2.2МКФ 35 (4X5) |
|
|
||||||
| 220МКФ 25 (8Х10)105°C |
|
|
||||||
| R0805-100 КОМ-1% | 1 013 | 1.85 |