59251-1-S-04-B
|
SWITCH REED OCC SPST DEUTSCH
|
Технические характеристики 59251-1-S-04-B
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Related Documents | Ampere*turn vs. mT & Gauss App Note Handling Of Reed Sensors,Reed Rel |
| Серия | 59251 |
| Тип | Molded Body |
| Каналы | SPST-NO |
| Must Operate | 5.50mm |
| Must Release | 1.50mm |
| Switching Current (DC) (Max) | 500mA |
| Switching Voltage (DC) (Max) | 200V |
| Switching Power (Max) | 10W |
| Magnet | Included |
| Тип монтажа | Шасси |
| Termination Style | Wire Leads with Connector |
* Представленная техническая информация носит справочный характер и не
предназначена для использования в конструкторской документации.
Москва º ул.Марксистская, д.34, корпус 4, эт. 4, пом. I, ком. 23º (495) 150-88-73
Воронеж º Московский пр-т, д.97 º (473) 239-22-32
www.kontest.ru