|
|
Версия для печати
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| FET Feature | Standard |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 600 mOhm @ 6A, 10V |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 600V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C | 11A |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 4V @ 250µA |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 140nC @ 10V |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 2700pF @ 25V |
| Power - Max | 180W |
| Тип монтажа | Выводной |
| Корпус (размер) | TO-247-3 |
| Корпус | TO-247-3 |
|
IRFPC50 (N-канальные транзисторные модули) Power Mosfet (vdss=600v, Rds (on) =0.60ohm, Id=11a)
Производитель:
|
| Наименование | Описание | Производитель | Количество | Цена, руб. | Купить | |||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22МКФ50В(6.3X5) |
|
|
||||||
| 22МКФ50В(6.3X5) | JAMICON |
|
|
|||||
| BC858A | GENERAL SEMICONDUCTOR |
|
|
|||||
| BC858A |
|
|
||||||
| BC858A | DIOTEC |
|
|
|||||
| SCSM-18 PIN | 80 | 44.40 | ||||||
| ZPD5.1 | GENERAL SEMICONDUCTOR |
|
|
|||||
| ZPD5.1 | GENERAL SEMICONDUCTOR |
|
|
|||||
| К73-17-63В-0.1МКФM |
|
|