|
Версия для печати
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Серия | QFET™ |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide |
| FET Feature | Standard |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 2 Ohm @ 2.75A, 10V |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 600V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C | 5.5A |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 4V @ 250µA |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 20nC @ 10V |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 810pF @ 25V |
| Power - Max | 125W |
| Тип монтажа | Выводной |
| Корпус (размер) | TO-220-3 |
| Корпус | TO-220 |
| Product Change Notification | Design/Process Change Notification 26/June/2007 |
|
FQP6N60C (MOSFET) 600V N-Channel MOSFET
Производитель:
|
| Наименование | Описание | Производитель | Количество | Цена, руб. | Купить | |||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| EL817 | EVERLIGHT | 116 | 10.60 | |||||
| EL817 | EVE |
|
|
|||||
| EL817 | 7 | 22.20 | ||||||
| EL817 | EVL | 4 662 | 2.28 | |||||
| EL817 | 4-7 НЕДЕЛЬ | 746 |
|
|||||
|
|
|
FQP12N60C |
|
600v n-channel mosfet | FAIR |
|
|
|
|
|
|
FQP12N60C |
|
600v n-channel mosfet |
|
407.52 | ||
|
|
|
FQP12N60C |
|
600v n-channel mosfet | FAIRCHILD |
|
|
|
|
|
|
FQP12N60C |
|
600v n-channel mosfet | FAIRCHILD |
|
|
|
|
|
|
FQP12N60C |
|
600v n-channel mosfet | Fairchild Semiconductor |
|
|
|
|
|
|
FQP12N60C |
|
600v n-channel mosfet | FSC1 |
|
|
|
|
|
|
FQP12N60C |
|
600v n-channel mosfet | FSC |
|
|
|
|
|
|
FQP12N60C |
|
600v n-channel mosfet | ONS |
|
|
|
| THERM.FUSE TZD-255°(15A) | CHINA |
|
|
|||||
| ДИНАМИК (ПИЩАЛКА) АРТИКУЛ 31105-7909010 4 ОМ | BLAUPUNKT |
|
|
|||||
| ПДУ (РЕМКОМПЛЕКТ) С КЛЕЕМ |
|
|