|
|
Версия для печати
| Скорость | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Diode Type | Standard |
| Reverse Recovery Time (trr) | 60ns |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 400V |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 15A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10µA @ 400V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.25V @ 15A |
| Серия | FRED Pt™ |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Тип монтажа | Through Hole, Radial |
| Корпус (размер) | TO-247-3 (TO-247AC) |
| Корпус | TO-247AC |
|
30CPU04 Ultrafast Rectifier
Производитель:
|
Синонимы от поставщиков: 30CPU04 ; 30CPU-04 ; 30CPU 04 ; 30CPU — 04 ; 30CPU04 ; диод 30CPU04 ;