53975-1
|
CONN RING TONGUE 6AWG #10 P-G
|
Версия для печати
Технические характеристики 53975-1
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Серия | Plasti-Grip™ |
| Terminal Type | Circular |
| Stud/Tab Size | 10 Stud |
| Thickness | 0.045" (1.14mm) |
| Width - Outer Edges | 0.468" (11.89mm) |
| Length - Overall | 1.719" (43.66mm) |
| Тип монтажа | Free Hanging (In-Line) |
| Termination | Crimp |
| Wire Gauge | 6 AWG |
| Insulation | Insulated |
| Возможности | Radiation Resistant, Serrated Termination |
| Цвет | Natural, Blue Stripe |
| Contact Material | Copper |
| Contact Finish | Tin-Lead |
| Insulation Diameter | 0.436" (11.07mm) |
| Material - Insulation | Polyvinylidene Fluoride (PVDF) |
* Представленная техническая информация носит справочный характер и не
предназначена для использования в конструкторской документации.