5-1571362-1
|
CONN RCPT 8POS DUAL ENTRY T/H
|
Версия для печати
Технические характеристики 5-1571362-1
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Серия | AMPMODU® |
| Connector Type | Receptacle, Bottom or Top Entry |
| Number of Positions | 8 |
| Number of Positions Loaded | All |
| Pitch | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 0.079" (2.00mm) |
| Height Above Board | 0.169" (4.30mm) |
| Тип монтажа | Выводной |
| Termination | Solder |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
| Цвет | Black |
* Представленная техническая информация носит справочный характер и не
предназначена для использования в конструкторской документации.