61082-063009
|
CONN RECEPT 60POS .8MM DUAL SMD
|
Технические характеристики 61082-063009
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Product Change Notification | Product Design Change 11/May/2009 |
| Серия | BergStak®, MezzSelect™ |
| Connector Type | Receptacle, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions | 60 |
| Pitch | 0.031" (0.80mm) |
| Number of Rows | 2 |
| Тип монтажа | Поверхностный |
| Возможности | Board Guide |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 8µin (0.20µm) |
| Mated Stacking Heights | 13mm, 14mm, 15mm, 16mm |
| Height Above Board | 0.449" (11.40mm) |
| Mating Products | 609-1682-6-ND - CONN HEADER 60POS .8MM DUAL SMD609-1681-6-ND - CONN HE |
* Представленная техническая информация носит справочный характер и не
предназначена для использования в конструкторской документации.
Москва º ул.Марксистская, д.34, корпус 4, эт. 4, пом. I, ком. 23º (495) 150-88-73
Воронеж º Московский пр-т, д.97 º (473) 239-22-32
www.kontest.ru