TX24-40R-12ST-N1E
|
CONN RCPT 1.27MM 40POS GOLD PCB
|
Технические характеристики TX24-40R-12ST-N1E
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Серия | TX24 |
| Connector Type | Receptacle, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions | 40 |
| Pitch | 0.050" (1.27mm) |
| Number of Rows | 2 |
| Тип монтажа | Выводной |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 3.9µin (0.10µm) |
| Mated Stacking Heights | 18mm, 20mm, 24mm |
| Height Above Board | 0.642" (16.30mm) |
| Mating Products | 670-1448-ND - CONN PLUG 1.27MM 40POS GOLD R/A670-1447-ND - CONN PLUG 1 |
* Представленная техническая информация носит справочный характер и не
предназначена для использования в конструкторской документации.
Москва º ул.Марксистская, д.34, корпус 4, эт. 4, пом. I, ком. 23º (495) 150-88-73
Воронеж º Московский пр-т, д.97 º (473) 239-22-32
www.kontest.ru