WH1S024WA1
|
CONN RCPT VERT 24POS 0.4MM
|
Технические характеристики WH1S024WA1
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Серия | WH1 |
| Connector Type | Receptacle, Center Strip Contacts |
| Number of Positions | 24 |
| Pitch | 0.016" (0.40mm) |
| Number of Rows | 2 |
| Тип монтажа | Поверхностный |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 3.9µin (0.10µm) |
| Mated Stacking Heights | 1mm |
| Height Above Board | 0.037" (0.95mm) |
| Mating Products | 670-2356-ND - CONN PLUG VERT 24POS 0.4MM |
* Представленная техническая информация носит справочный характер и не
предназначена для использования в конструкторской документации.
Москва º ул.Марксистская, д.34, корпус 4, эт. 4, пом. I, ком. 23º (495) 150-88-73
Воронеж º Московский пр-т, д.97 º (473) 239-22-32
www.kontest.ru