1934299-1
|
CONN HEADER TINMAN 3X8 OPEN AU
|
Технические характеристики 1934299-1
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Серия | Z-PACK TinMan |
| Connector Usage | Backplane |
| Connector Type | Header, Male Pins |
| Connector Style | High Density (HDC, HDI, HPC) |
| Number of Positions | 72 |
| Number of Positions Loaded | All |
| Pitch | 0.075" (1.91mm) |
| Number of Rows | 9 |
| Number of Columns | 8 |
| Тип монтажа | Выводной |
| Termination | Press-Fit |
| Contact Layout, Typical | 48 Single Signal, 24 Ground |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
| Цвет | Black |
| Current Rating | 0.5A |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Рабочая температура | -65°C ~ 90°C |
| Voltage Rating | 250V |
| Mating Products | A99840-ND - CONN RCPT TINMAN R/A 3X8 Z-PACK |
* Представленная техническая информация носит справочный характер и не
предназначена для использования в конструкторской документации.
Москва º ул.Марксистская, д.34, корпус 4, эт. 4, пом. I, ком. 23º (495) 150-88-73
Воронеж º Московский пр-т, д.97 º (473) 239-22-32
www.kontest.ru