|
CAP .1UF 400V MET POLYPRO RAD |
Версия для печати
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Серия | XT |
| Емкость | 0.1µF |
| Voltage - AC | 200V |
| Voltage - DC | 400V |
| Dielectric Material | Polypropylene, Metallized |
| Допустимые отклонения емкости | ±10% |
| Tolerance | ±10% |
| Рабочая температура | -40°C ~ 105°C |
| Тип монтажа | Выводной |
| Корпус (размер) | Radial |
| Size / Dimension | 0.945" L x 0.366" W (24.00mm x 9.30mm) |
| Высота | 0.811" (20.60mm) |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.787" (20.00mm) |
| Возможности | High Frequency and High Stability |
|