|
CAP .15UF 200V B SERIES POLY |
Версия для печати
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Product Change Notification | ECQ-(B,P,M,F,K),ECH-S Discontinuation 18/June/2008 |
| Серия | ECQ-B(F) |
| Емкость | 0.15µF |
| Voltage - DC | 200V |
| Dielectric Material | Polyester |
| Допустимые отклонения емкости | ±5% |
| Tolerance | ±5% |
| Рабочая температура | -40°C ~ 105°C |
| Тип монтажа | Выводной |
| Корпус (размер) | Radial |
| Size / Dimension | 0.748" L x 0.295" W (19.00mm x 7.50mm) |
| Высота | 0.709" (18.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.591" (15.00mm) |
| Возможности | General Purpose |
|