CD78S80C6GL00
|
DSUB 78 RA SOCKET CIF
|
Версия для печати
Технические характеристики CD78S80C6GL00
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Серия | CD |
| Connector Style | D-Sub, High Density |
| Number of Positions | 78 |
| Number of Rows | 4 |
| Shell Size, Connector Layout | 5 (DD, D) |
| Contact Type | Signal |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Тип монтажа | Through Hole, Right Angle |
| Flange Feature | Housing/Shell (M3) |
| Termination | Press-Fit |
| Возможности | Board Lock |
| Shell Material, Finish | Steel, Nickel Plated |
| Contact Finish | Gold |
| Рабочая температура | -55°C ~ 125°C |
| Voltage Rating | 300V |
| Current Rating | 2.5A |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Цвет | Black |
* Представленная техническая информация носит справочный характер и не
предназначена для использования в конструкторской документации.