L77DC37SV
|
CONN D-SUB SKT 37POS PC TAIL
|
Технические характеристики L77DC37SV
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Серия | L77D |
| Connector Style | D-Sub |
| Number of Positions | 37 |
| Number of Rows | 2 |
| Shell Size, Connector Layout | 4 (DC, C) |
| Contact Type | Signal |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Тип монтажа | Выводной |
| Flange Feature | Housing/Shell (Unthreaded) |
| Termination | Solder |
| Shell Material, Finish | Steel, Tin Plated |
| Contact Finish | Gold |
| Рабочая температура | -55°C ~ 85°C |
| Voltage Rating | 300V |
| Current Rating | 7.5A |
| Housing Material | Thermoplastic, Glass Filled |
| Цвет | Black |
| Mating Products | L17DCFRA37P-ND - CONN D-SUB PLUG 37POS RIBB0NL717DC37PU-ND - CONN D-SU |
* Представленная техническая информация носит справочный характер и не
предназначена для использования в конструкторской документации.
Москва º ул.Марксистская, д.34, корпус 4, эт. 4, пом. I, ком. 23º (495) 150-88-73
Воронеж º Московский пр-т, д.97 º (473) 239-22-32
www.kontest.ru