Технические характеристики JQ1A-5V
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Серия | JQ |
| Relay Type | General Purpose |
| Contact Form | SPST-NO (1 Form A) |
| Contact Rating (Current) | 5A |
| Switching Voltage | 250VAC, 110VDC - Max |
| Coil Type | Non Latching |
| Coil Current | 40mA |
| Coil Voltage | 5VDC |
| Turn On Voltage (Max) | 3.75 VDC |
| Turn Off Voltage (Min) | 0.25 VDC |
| Тип монтажа | Выводной |
| Termination Style | PC Pin |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Operate Time | 5ms |
| Release Time | 2ms |
| Coil Power | 200 mW |
| Coil Resistance | 125 Ohms |
| Рабочая температура | -40°C ~ 70°C |
| Other Related Documents | Standards Chart |
* Представленная техническая информация носит справочный характер и не
предназначена для использования в конструкторской документации.
Москва º ул.Марксистская, д.34, корпус 4, эт. 4, пом. I, ком. 23º (495) 150-88-73
Воронеж º Московский пр-т, д.97 º (473) 239-22-32
www.kontest.ru