| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Transistor Type | NPN |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 200mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 45V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 550mV @ 1.25mA, 50mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 20nA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 250 @ 2mA, 5V |
| Power - Max | 350mW |
| Frequency - Transition | 125MHz |
| Тип монтажа | Поверхностный |
| Корпус (размер) | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Корпус | SOT-23 |
| Product Change Notification | Mold Compound Change 12/Dec/2007 |
| |
|
Наименование
|
|
Описание
|
Производитель
|
Количество
|
Цена, руб.
|
Купить
|
|
|
|
BZX84-C11.215 |
|
SMD Стабилитрон 0,3W 11V
|
NXP
|
|
|
|
|
|
|
BZX84-C11.215 |
|
SMD Стабилитрон 0,3W 11V
|
NEX-NXP
|
|
|
|
|
|
|
BZX84-C11.215 |
|
SMD Стабилитрон 0,3W 11V
|
|
|
|
|
|
|
|
BZX84-C22.215 |
|
SMD Стабилитрон 0,3W 22V
|
NXP
|
|
|
|
|
|
|
BZX84-C22.215 |
|
SMD Стабилитрон 0,3W 22V
|
NEX-NXP
|
|
|
|
|
|
|
BZX84-C22.215 |
|
SMD Стабилитрон 0,3W 22V
|
|
|
|
|
|
|
|
BZX84-C4V7.215 |
|
SMD Стабилитрон 0,3W 4,7V
|
NXP
|
|
|
|
|
|
|
BZX84-C4V7.215 |
|
SMD Стабилитрон 0,3W 4,7V
|
|
|
|
|
|
|
|
BZX84-C4V7.215 |
|
SMD Стабилитрон 0,3W 4,7V
|
NEX-NXP
|
3
|
2.83
|
|
|
|
|
BZX84-C4V7.215 |
|
SMD Стабилитрон 0,3W 4,7V
|
NEXPERIA
|
|
|
|
|
|
BZX84-C12 |
|
Cтабилитрон универсальный 12В, 0.2Вт
|
NXP
|
4 800
|
2.12
|
|
|
|
BZX84-C12 |
|
Cтабилитрон универсальный 12В, 0.2Вт
|
PHILIPS
|
|
|
|
|
|
BZX84-C12 |
|
Cтабилитрон универсальный 12В, 0.2Вт
|
MCC
|
|
|
|
|
|
BZX84-C12 |
|
Cтабилитрон универсальный 12В, 0.2Вт
|
NXP
|
17 654
|
|
|
|
|
BZX84-C12 |
|
Cтабилитрон универсальный 12В, 0.2Вт
|
PHILIPS
|
16 810
|
|
|
|
|
BZX84-C12 |
|
Cтабилитрон универсальный 12В, 0.2Вт
|
NEXPERIA
|
792
|
1.52
>100 шт. 0.76
|
|
|
|
BZX84-C12 |
|
Cтабилитрон универсальный 12В, 0.2Вт
|
KEEN SIDE
|
4 444
|
1.48
>100 шт. 0.74
|
|
|
|
BZX84-C12 |
|
Cтабилитрон универсальный 12В, 0.2Вт
|
990
|
|
|
|
|
|
BZX84-C12 |
|
Cтабилитрон универсальный 12В, 0.2Вт
|
VISHAY
|
2 400
|
2.12
|
|
|
|
BZX84C16 |
|
Cтабилитрон универсальный
|
VISHAY
|
|
|
|
|
|
BZX84C16 |
|
Cтабилитрон универсальный
|
NXP
|
|
|
|
|
|
BZX84C16 |
|
Cтабилитрон универсальный
|
FAIR
|
|
|
|
|
|
BZX84C16 |
|
Cтабилитрон универсальный
|
|
11 200
|
1.96
>100 шт. 0.98
|
|
|
|
BZX84C16 |
|
Cтабилитрон универсальный
|
FAIRCHILD
|
|
|
|
|
|
BZX84C16 |
|
Cтабилитрон универсальный
|
GALAXY
|
|
|
|
|
|
BZX84C16 |
|
Cтабилитрон универсальный
|
FAIRCHILD
|
|
|
|
|
|
BZX84C16 |
|
Cтабилитрон универсальный
|
Fairchild Semiconductor
|
|
|
|
|
|
BZX84C16 |
|
Cтабилитрон универсальный
|
КИТАЙ
|
|
|
|
|
|
BZX84C16 |
|
Cтабилитрон универсальный
|
DIOTEC
|
|
|
|
|
|
BZX84C16 |
|
Cтабилитрон универсальный
|
NEXPERIA
|
|
|
|
|
|
BZX84C16 |
|
Cтабилитрон универсальный
|
GALAXY ME
|
|
|
|
|
|
BZX84C16 |
|
Cтабилитрон универсальный
|
ZTX
|
|
|
|
|
|
BZX84C16 |
|
Cтабилитрон универсальный
|
MULTICOMP
|
|
|
|
|
|
BZX84C16 |
|
Cтабилитрон универсальный
|
HOTTECH
|
3 887
|
1.18
>100 шт. 0.59
|
|
|
|
BZX84C16 |
|
Cтабилитрон универсальный
|
0.00
|
|
|
|
|
|
BZX84C16 |
|
Cтабилитрон универсальный
|
YJ
|
|
|
|
|
|
BZX84C16 |
|
Cтабилитрон универсальный
|
MERRYELC
|
|
|
|
|
|
BZX84C16 |
|
Cтабилитрон универсальный
|
XXW
|
71 928
|
1.35
>500 шт. 0.45
|
|