| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Transistor Type | NPN |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 45V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 600mV @ 5mA, 100mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 15nA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 380 @ 2mA, 5V |
| Power - Max | 350mW |
| Frequency - Transition | 200MHz |
| Тип монтажа | Выводной |
| Корпус (размер) | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| Корпус | TO-92-3 |
| |
|
Наименование
|
|
Описание
|
Производитель
|
Количество
|
Цена, руб.
|
Купить
|
|
|
|
2N5551BU |
|
Транзистор NPN (Uce=160V, Ic=0.6A, P=625mW, B=80-250@I=10mA, f>100MHz, -55 to +150C)
|
FAIR
|
|
|
|
|
|
|
2N5551BU |
|
Транзистор NPN (Uce=160V, Ic=0.6A, P=625mW, B=80-250@I=10mA, f>100MHz, -55 to +150C)
|
FAIRCHILD
|
|
|
|
|
|
|
2N5551BU |
|
Транзистор NPN (Uce=160V, Ic=0.6A, P=625mW, B=80-250@I=10mA, f>100MHz, -55 to +150C)
|
FAIRCHILD
|
|
|
|
|
|
|
2N5551BU |
|
Транзистор NPN (Uce=160V, Ic=0.6A, P=625mW, B=80-250@I=10mA, f>100MHz, -55 to +150C)
|
Fairchild Semiconductor
|
|
|
|
|
|
|
2N5551BU |
|
Транзистор NPN (Uce=160V, Ic=0.6A, P=625mW, B=80-250@I=10mA, f>100MHz, -55 to +150C)
|
ONS
|
|
|
|
|
|
|
2N5551BU |
|
Транзистор NPN (Uce=160V, Ic=0.6A, P=625mW, B=80-250@I=10mA, f>100MHz, -55 to +150C)
|
|
|
|
|
|
|
|
AMC1117-1.8SKFT |
|
|
ADD MICROTECH CORPORATION
|
|
|
|
|
|
|
AMC1117-1.8SKFT |
|
|
ADD MICROTECH CORPORATION
|
|
|
|
|
|
|
LM2576S-3.3 |
|
ИМС Стабилизатор ИМП 3.3В 3A TO263
|
NATIONAL SEMICONDUCTOR
|
|
|
|
|
|
|
LM2576S-3.3 |
|
ИМС Стабилизатор ИМП 3.3В 3A TO263
|
NS
|
|
|
|
|
|
|
LM2576S-3.3 |
|
ИМС Стабилизатор ИМП 3.3В 3A TO263
|
|
1
|
453.60
|
|
|
|
|
LM2576S-3.3 |
|
ИМС Стабилизатор ИМП 3.3В 3A TO263
|
NSC
|
|
|
|
|
|
|
LM2576S-3.3 |
|
ИМС Стабилизатор ИМП 3.3В 3A TO263
|
NATIONAL SEMICONDUCTOR
|
|
|
|
|
|
|
LM2576S-3.3 |
|
ИМС Стабилизатор ИМП 3.3В 3A TO263
|
TEXAS INSTRUMENTS
|
|
|
|
|
|
|
LM2576S-3.3 |
|
ИМС Стабилизатор ИМП 3.3В 3A TO263
|
TEXAS
|
|
|
|
|
|
|
LM2576S-3.3 |
|
ИМС Стабилизатор ИМП 3.3В 3A TO263
|
YOUTAI
|
218
|
33.91
|
|
|
|
|
LM2576S-3.3 |
|
ИМС Стабилизатор ИМП 3.3В 3A TO263
|
UMW-YOUTAI
|
|
|
|
|
|
|
LM2576S-3.3 |
|
ИМС Стабилизатор ИМП 3.3В 3A TO263
|
UMW
|
120
|
58.89
|
|
|
|
|
LM2576S-3.3 |
|
ИМС Стабилизатор ИМП 3.3В 3A TO263
|
4-7 НЕДЕЛЬ
|
351
|
|
|
|
|
|
LM2576S-5.0 |
|
|
NATIONAL SEMICONDUCTOR
|
|
|
|
|
|
|
LM2576S-5.0 |
|
|
|
295
|
42.46
|
|
|
|
|
LM2576S-5.0 |
|
|
NSC
|
4
|
300.61
|
|
|
|
|
LM2576S-5.0 |
|
|
NATIONAL SEMICONDUCTOR
|
|
|
|
|
|
|
LM2576S-5.0 |
|
|
КИТАЙ
|
|
|
|
|
|
|
LM2576S-5.0 |
|
|
ТАИЛАНД
|
|
|
|
|
|
|
LM2576S-5.0 |
|
|
TEXAS INSTRUMENTS
|
|
|
|
|
|
|
LM2576S-5.0 |
|
|
TEXAS
|
|
|
|
|
|
|
LM2576S-5.0 |
|
|
YOUTAI
|
1 287
|
34.80
|
|
|
|
|
LM2576S-5.0 |
|
|
FULIHAO TECH
|
1 920
|
39.26
|
|
|
|
|
LM2576S-5.0 |
|
|
UMW-YOUTAI
|
|
|
|
|
|
|
LM2576S-5.0 |
|
|
UMW
|
880
|
35.13
|
|
|
|
|
LM2576S-5.0 |
|
|
4-7 НЕДЕЛЬ
|
70
|
|
|
|
|
|
MC79L05ACDR |
|
Стабилизатор напряжения -5V 0,1A
|
TEXAS INSTRUMENTS
|
|
|
|
|
|
|
MC79L05ACDR |
|
Стабилизатор напряжения -5V 0,1A
|
|
112
|
24.05
|
|
|
|
|
MC79L05ACDR |
|
Стабилизатор напряжения -5V 0,1A
|
TEXAS INSTRUMENTS
|
200
|
|
|
|
|
|
MC79L05ACDR |
|
Стабилизатор напряжения -5V 0,1A
|
TEXAS
|
|
|
|
|
|
|
MC79L05ACDR |
|
Стабилизатор напряжения -5V 0,1A
|
4-7 НЕДЕЛЬ
|
211
|
|
|