|
Версия для печати
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Transistor Type | NPN |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 45V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 600mV @ 5mA, 100mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 15nA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 420 @ 2mA, 5V |
| Power - Max | 625mW |
| Frequency - Transition | 300MHz |
| Тип монтажа | Выводной |
| Корпус (размер) | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| Корпус | TO-92-3 |
| Наименование | Описание | Производитель | Количество | Цена, руб. | Купить | |||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2N3906BU | FAIR |
|
|
|||||
| 2N3906BU |
|
8.00 | ||||||
| 2N3906BU | FAIRCHILD |
|
|
|||||
| 2N3906BU | FAIRCHILD | 151 |
|
|||||
| 2N3906BU | Fairchild Semiconductor |
|
|
|||||
| 2N3906BU | FAIRCHILD SEMICONDUCTORS |
|
|
|||||
| 2N3906BU | FSC |
|
|
|||||
| 2N3906BU | ONS |
|
|
|||||
| 2N3906BU | ON SEMICONDUCTOR | 44 |
|
|||||
|
|
BC636 |
|
PNP 45V, 1A, 0.8W, 50MHz | CDIL |
|
|
||
|
|
BC636 |
|
PNP 45V, 1A, 0.8W, 50MHz | PHILIPS |
|
|
||
|
|
BC636 |
|
PNP 45V, 1A, 0.8W, 50MHz | NXP |
|
|
||
|
|
BC636 |
|
PNP 45V, 1A, 0.8W, 50MHz | NXP | 876 |
|
||
|
|
BC636 |
|
PNP 45V, 1A, 0.8W, 50MHz | PHILIPS | 6 753 |
|
||
|
|
BC636 |
|
PNP 45V, 1A, 0.8W, 50MHz | Fairchild Semiconductor |
|
|
||
|
|
BC636 |
|
PNP 45V, 1A, 0.8W, 50MHz |
|
15.40 | |||
|
|
|
MPS751G |
|
ON Semiconductor |
|
|
||
|
|
|
MPS751G |
|
ONS |
|
|
||
|
|
|
MPS751G |
|
3 332 | 16.65 | |||
| КТ361И | 1 768 | 7.56 | ||||||
|
|
КТ632Б1 |
|
|
|||||
|
|
КТ632Б1 | АЛЕКСАНДРОВ |
|
|
||||
|
|
КТ632Б1 | ДАЛЕКС | 800 | 24.99 |