|
|
Версия для печати
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Transistor Type | PNP |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 200mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 40V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 400mV @ 5mA, 50mA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 10mA, 1V |
| Power - Max | 625mW |
| Frequency - Transition | 250MHz |
| Тип монтажа | Выводной |
| Корпус (размер) | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| Корпус | TO-92-3 |
| Product Change Notification | Fe Wire Change 12/Oct/2007 |
| Наименование | Описание | Производитель | Количество | Цена, руб. | Купить | |||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2N3904BU | FAIR |
|
|
|||||
| 2N3904BU |
|
6.00 | ||||||
| 2N3904BU | FAIRCHILD |
|
|
|||||
| 2N3904BU | FAIRCHILD |
|
|
|||||
| 2N3904BU | Fairchild Semiconductor |
|
|
|||||
| 2N3904BU | FAIRCHILD SEMICONDUCTORS |
|
|
|||||
| 2N3904BU | ONS |
|
|
|||||
| 2N3904BU | ON SEMICONDUCTOR |
|
|
|||||
| 2N5401G | ON SEMICONDUCTOR |
|
|
|||||
| 2N5401G |
|
10.00 | ||||||
| 2N5401G | ONS |
|
|
|||||
| 2N5401G | ON SEMICONDUCTOR |
|
|
|||||
| BTA24-800BWRG | ST MICROELECTRONICS | 742 | 216.57 | |||||
| BTA24-800BWRG | 420 | 171.10 | ||||||
| BTA24-800BWRG | ST MICROELECTRONICS SEMI |
|
|
|||||
| BTA24-800BWRG | STMICROELECTRONICS |
|
|
|||||
| BTA24-800BWRG | КИТАЙ |
|
|
|||||
| BTA24-800BWRG | YOUTAI | 3 720 | 73.03 | |||||
|
|
|
IRF640NPBF |
|
Транзистор полевой N-канальный (Vds=200V, Id=18A@t=25C, Id=13A@t=100C, Rds=150 mOm, ... | INTERNATIONAL RECTIFIER | 215 | 42.40 | |
|
|
|
IRF640NPBF |
|
Транзистор полевой N-канальный (Vds=200V, Id=18A@t=25C, Id=13A@t=100C, Rds=150 mOm, ... | INTERNATIONAL RECTIFIER |
|
|
|
|
|
|
IRF640NPBF |
|
Транзистор полевой N-канальный (Vds=200V, Id=18A@t=25C, Id=13A@t=100C, Rds=150 mOm, ... | INFINEON | 5 985 | 28.93 | |
|
|
|
IRF640NPBF |
|
Транзистор полевой N-канальный (Vds=200V, Id=18A@t=25C, Id=13A@t=100C, Rds=150 mOm, ... | 1 902 | 17.54 | ||
| MMBTA42 | ST MICROELECTRONICS |
|
|
|||||
| MMBTA42 | FAIR |
|
|
|||||
| MMBTA42 | NATIONAL SEMICONDUCTOR |
|
|
|||||
| MMBTA42 | UNISONIC TECHNOLOGIES |
|
|
|||||
| MMBTA42 | PHILIPS |
|
|
|||||
| MMBTA42 | UTC |
|
|
|||||
| MMBTA42 | KOREA ELECTRONICS CORPORATION |
|
|
|||||
| MMBTA42 | DIOTEC | 2 725 | 4.03 | |||||
| MMBTA42 | FAIRCHILD |
|
|
|||||
| MMBTA42 | FAIRCHILD | 968 |
|
|||||
| MMBTA42 | KOREA ELECTRONICS CORPORATION |
|
|
|||||
| MMBTA42 | NATIONAL SEMICONDUCTOR |
|
|
|||||
| MMBTA42 | PHILIPS |
|
|
|||||
| MMBTA42 | ST MICROELECTRONICS SEMI | 3 209 |
|
|||||
| MMBTA42 | UNISONIC TECHNOLOGIES CO, LTD |
|
|
|||||
| MMBTA42 | MCC |
|
|
|||||
| MMBTA42 | Fairchild Semiconductor |
|
|
|||||
| MMBTA42 | STMicroelectronics |
|
|
|||||
| MMBTA42 | NXP |
|
|
|||||
| MMBTA42 | OTHER |
|
|
|||||
| MMBTA42 | KEC AMERICA (USD) | 15 222 |
|
|||||
| MMBTA42 | ONS-FAIR |
|
|
|||||
| MMBTA42 | ONS |
|
|
|||||
| MMBTA42 | 42 800 | 1.45 | ||||||
| MMBTA42 | HOTTECH | 170 117 | 2.07 | |||||
| MMBTA42 | KLS |
|
|
|||||
| MMBTA42 | LGE |
|
|
|||||
| MMBTA42 | YOUTAI | 5 | 1.50 | |||||
| MMBTA42 | YJ | 40 392 | 2.07 | |||||
| MMBTA42 | SUNTAN | 5 718 | 1.27 | |||||
| MMBTA42 | JSCJ | 115 948 |
1.60 >100 шт. 0.80 |
|||||
| MMBTA42 | KEEN SIDE | 12 | 1.54 | |||||
| MMBTA42 | MERRYELC | 40 | 1.51 | |||||
| MMBTA42 | NEXPERIA | 12 000 | 4.24 | |||||
| MMBTA42 | 15000 |
|
|
|||||
| MMBTA42 | 2050 |
|
|
|||||
| MMBTA42 | 1970 |
|
|
|||||
| MMBTA42 | RUME | 81 600 | 1.06 | |||||
| MMBTA42 | SLKOR | 2 400 |
1.66 >100 шт. 0.83 |
|||||
| MMBTA42 | TRR | 256 000 |
1.64 >100 шт. 0.82 |