| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Transistor Type | NPN |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 3A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 100V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.2V @ 375mA, 3A |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 50µA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 10 @ 3A, 4V |
| Power - Max | 15W |
| Тип монтажа | Поверхностный |
| Корпус (размер) | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Корпус | D-Pak |
| |
|
Наименование
|
|
Описание
|
Производитель
|
Количество
|
Цена, руб.
|
Купить
|
|
|
|
LP2950CZ-5.0 |
|
Линейный СН ``low drop`` (Vout=5V, tol=0.5%, I=0.1A)
|
NATIONAL SEMICONDUCTOR
|
|
|
|
|
|
|
LP2950CZ-5.0 |
|
Линейный СН ``low drop`` (Vout=5V, tol=0.5%, I=0.1A)
|
|
|
46.84
|
|
|
|
|
LP2950CZ-5.0 |
|
Линейный СН ``low drop`` (Vout=5V, tol=0.5%, I=0.1A)
|
NSC
|
26
|
63.24
|
|
|
|
|
LP2950CZ-5.0 |
|
Линейный СН ``low drop`` (Vout=5V, tol=0.5%, I=0.1A)
|
NATIONAL SEMICONDUCTOR
|
|
|
|
|
|
|
LP2950CZ-5.0 |
|
Линейный СН ``low drop`` (Vout=5V, tol=0.5%, I=0.1A)
|
ВЕЛИКОБРИТАНИЯ
|
|
|
|
|
|
|
LP2950CZ-5.0 |
|
Линейный СН ``low drop`` (Vout=5V, tol=0.5%, I=0.1A)
|
TEXAS INSTRUMENTS
|
|
|
|
|
|
|
LP2950CZ-5.0 |
|
Линейный СН ``low drop`` (Vout=5V, tol=0.5%, I=0.1A)
|
ONS
|
|
|
|
|
|
|
LP2950CZ-5.0 |
|
Линейный СН ``low drop`` (Vout=5V, tol=0.5%, I=0.1A)
|
4-7 НЕДЕЛЬ
|
544
|
|
|
|
|
SS8550 |
|
Транзистор PNP 25V, 1.5A, 1W, 200MHz
|
FAIR
|
|
|
|
|
|
SS8550 |
|
Транзистор PNP 25V, 1.5A, 1W, 200MHz
|
SAMSUNG
|
|
|
|
|
|
SS8550 |
|
Транзистор PNP 25V, 1.5A, 1W, 200MHz
|
|
12 880
|
1.94
>100 шт. 0.97
|
|
|
|
SS8550 |
|
Транзистор PNP 25V, 1.5A, 1W, 200MHz
|
CJ
|
4 844
|
4.13
|
|
|
|
SS8550 |
|
Транзистор PNP 25V, 1.5A, 1W, 200MHz
|
YJ
|
|
|
|
|
|
SS8550 |
|
Транзистор PNP 25V, 1.5A, 1W, 200MHz
|
CHINA
|
|
|
|
|
|
SS8550 |
|
Транзистор PNP 25V, 1.5A, 1W, 200MHz
|
HOTTECH
|
26 568
|
1.04
>100 шт. 0.52
|
|
|
|
SS8550 |
|
Транзистор PNP 25V, 1.5A, 1W, 200MHz
|
OMRON
|
|
|
|
|
|
SS8550 |
|
Транзистор PNP 25V, 1.5A, 1W, 200MHz
|
YANGJIE
|
|
|
|
|
|
SS8550 |
|
Транзистор PNP 25V, 1.5A, 1W, 200MHz
|
YANGJIE (YJ)
|
|
|
|
|
|
SS8550 |
|
Транзистор PNP 25V, 1.5A, 1W, 200MHz
|
LGE
|
|
|
|
|
|
SS8550 |
|
Транзистор PNP 25V, 1.5A, 1W, 200MHz
|
КИТАЙ
|
|
|
|
|
|
SS8550 |
|
Транзистор PNP 25V, 1.5A, 1W, 200MHz
|
YOUTAI
|
7 044
|
1.40
>100 шт. 0.70
|
|
|
|
SS8550 |
|
Транзистор PNP 25V, 1.5A, 1W, 200MHz
|
SUNTAN
|
|
|
|
|
|
SS8550 |
|
Транзистор PNP 25V, 1.5A, 1W, 200MHz
|
HXY
|
3 456
|
1.24
>100 шт. 0.62
|
|
|
|
SS8550 |
|
Транзистор PNP 25V, 1.5A, 1W, 200MHz
|
KEEN SIDE
|
20 302
|
1.36
>100 шт. 0.68
|
|
|
|
SS8550 |
|
Транзистор PNP 25V, 1.5A, 1W, 200MHz
|
640
|
|
|
|