| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 45V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 840mV @ 10A |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Average Rectified (Io) | 10A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100µA @ 45V |
| Diode Type | Schottky |
| Скорость | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Тип монтажа | Выводной |
| Корпус (размер) | TO-220-2 |
| Корпус | TO-220AC |
| Capacitance @ Vr, F | 400pF @ 4V, 1MHz |
| Product Change Notification | LTB Notification 08/Jan/2008 |
| Серия | SWITCHMODE™ |
| |
|
Наименование
|
|
Описание
|
Производитель
|
Количество
|
Цена, руб.
|
Купить
|
|
|
BZX55C5V1 |
|
Cтабилитрон универсальный 0.5Вт
|
DC COMPONENTS
|
|
|
|
|
|
BZX55C5V1 |
|
Cтабилитрон универсальный 0.5Вт
|
FAIR
|
|
|
|
|
|
BZX55C5V1 |
|
Cтабилитрон универсальный 0.5Вт
|
PHILIPS
|
|
|
|
|
|
BZX55C5V1 |
|
Cтабилитрон универсальный 0.5Вт
|
SENSITRON
|
|
|
|
|
|
BZX55C5V1 |
|
Cтабилитрон универсальный 0.5Вт
|
ST MICROELECTRONICS
|
|
|
|
|
|
BZX55C5V1 |
|
Cтабилитрон универсальный 0.5Вт
|
VISHAY
|
|
|
|
|
|
BZX55C5V1 |
|
Cтабилитрон универсальный 0.5Вт
|
NATIONAL SEMICONDUCTOR
|
|
|
|
|
|
BZX55C5V1 |
|
Cтабилитрон универсальный 0.5Вт
|
БРЕСТ
|
|
|
|
|
|
BZX55C5V1 |
|
Cтабилитрон универсальный 0.5Вт
|
FAIRCHILD
|
|
|
|
|
|
BZX55C5V1 |
|
Cтабилитрон универсальный 0.5Вт
|
GALAXY
|
|
|
|
|
|
BZX55C5V1 |
|
Cтабилитрон универсальный 0.5Вт
|
FAIRCHILD
|
17 713
|
|
|
|
|
BZX55C5V1 |
|
Cтабилитрон универсальный 0.5Вт
|
NATIONAL SEMICONDUCTOR
|
|
|
|
|
|
BZX55C5V1 |
|
Cтабилитрон универсальный 0.5Вт
|
OTHER
|
3 864
|
|
|
|
|
BZX55C5V1 |
|
Cтабилитрон универсальный 0.5Вт
|
PHILIPS
|
24 700
|
|
|
|
|
BZX55C5V1 |
|
Cтабилитрон универсальный 0.5Вт
|
SENSITRON
|
|
|
|
|
|
BZX55C5V1 |
|
Cтабилитрон универсальный 0.5Вт
|
ST MICROELECTRONICS SEMI
|
|
|
|
|
|
BZX55C5V1 |
|
Cтабилитрон универсальный 0.5Вт
|
Fairchild Semiconductor
|
|
|
|
|
|
BZX55C5V1 |
|
Cтабилитрон универсальный 0.5Вт
|
ТАЙВАНЬ(КИТАЙ)
|
|
|
|
|
|
BZX55C5V1 |
|
Cтабилитрон универсальный 0.5Вт
|
МАЛАЙЗИЯ
|
|
|
|
|
|
BZX55C5V1 |
|
Cтабилитрон универсальный 0.5Вт
|
MCC
|
|
|
|
|
|
BZX55C5V1 |
|
Cтабилитрон универсальный 0.5Вт
|
|
43 463
|
3.70
|
|
|
|
BZX55C5V1 |
|
Cтабилитрон универсальный 0.5Вт
|
КИТАЙ
|
|
|
|
|
|
BZX55C5V1 |
|
Cтабилитрон универсальный 0.5Вт
|
KINGTRONICS
|
|
|
|
|
|
BZX55C5V1 |
|
Cтабилитрон универсальный 0.5Вт
|
GALAXY ME
|
|
|
|
|
|
BZX55C5V1 |
|
Cтабилитрон универсальный 0.5Вт
|
PANJIT
|
|
|
|
|
|
BZX55C5V1 |
|
Cтабилитрон универсальный 0.5Вт
|
KLS
|
|
|
|
|
|
BZX55C5V1 |
|
Cтабилитрон универсальный 0.5Вт
|
HOTTECH
|
800
|
2.07
|
|
|
|
BZX55C5V1 |
|
Cтабилитрон универсальный 0.5Вт
|
SEMTECH
|
44
|
1.64
>100 шт. 0.82
|
|
|
|
BZX55C5V1 |
|
Cтабилитрон универсальный 0.5Вт
|
1
|
|
|
|
|
|
BZX55C5V1 |
|
Cтабилитрон универсальный 0.5Вт
|
RUME
|
2 000
|
1.20
>100 шт. 0.60
|
|
|
|
BZX55C5V1 |
|
Cтабилитрон универсальный 0.5Вт
|
ASEMI
|
13 593
|
1.72
>100 шт. 0.86
|
|
|
|
HFA15PB60 |
|
UFAST 15А 600В
|
VISHAY
|
|
|
|
|
|
HFA15PB60 |
|
UFAST 15А 600В
|
INTERNATIONAL RECTIFIER
|
|
|
|
|
|
HFA15PB60 |
|
UFAST 15А 600В
|
|
11
|
370.00
|
|
|
|
HFA15PB60 |
|
UFAST 15А 600В
|
Vishay/Semiconductors
|
|
|
|
|
|
HFA15PB60 |
|
UFAST 15А 600В
|
INFINEON
|
|
|
|
|
|
IR2110 |
|
PBF, H/L драйвер 500В, 2А, DIP14
|
INTERNATIONAL RECTIFIER
|
|
|
|
|
|
IR2110 |
|
PBF, H/L драйвер 500В, 2А, DIP14
|
|
|
170.24
|
|
|
|
IR2110 |
|
PBF, H/L драйвер 500В, 2А, DIP14
|
МЕКСИКА
|
|
|
|
|
|
IR2110 |
|
PBF, H/L драйвер 500В, 2А, DIP14
|
INFINEON
|
|
|
|
|
|
IR2110 |
|
PBF, H/L драйвер 500В, 2А, DIP14
|
4-7 НЕДЕЛЬ
|
694
|
|
|
|
|
|
MF-0.25 7.5 5% |
|
|
|
|
|
|
|
|
MOC3022M |
|
Оптосимистор 7.5kV 400V 60mA Iоткр=10mA
|
FAIR
|
|
|
|
|
|
MOC3022M |
|
Оптосимистор 7.5kV 400V 60mA Iоткр=10mA
|
QT OPTOELECTRONICS
|
|
|
|
|
|
MOC3022M |
|
Оптосимистор 7.5kV 400V 60mA Iоткр=10mA
|
FSC
|
|
|
|
|
|
MOC3022M |
|
Оптосимистор 7.5kV 400V 60mA Iоткр=10mA
|
FAIRCHILD
|
|
|
|
|
|
MOC3022M |
|
Оптосимистор 7.5kV 400V 60mA Iоткр=10mA
|
FAIRCHILD
|
18
|
|
|
|
|
MOC3022M |
|
Оптосимистор 7.5kV 400V 60mA Iоткр=10mA
|
QT OPTOELECTRONICS
|
|
|
|
|
|
MOC3022M |
|
Оптосимистор 7.5kV 400V 60mA Iоткр=10mA
|
Fairchild Optoelectronics Group
|
|
|
|
|
|
MOC3022M |
|
Оптосимистор 7.5kV 400V 60mA Iоткр=10mA
|
Lite-On Inc
|
|
|
|
|
|
MOC3022M |
|
Оптосимистор 7.5kV 400V 60mA Iоткр=10mA
|
ТАИЛАНД
|
|
|
|
|
|
MOC3022M |
|
Оптосимистор 7.5kV 400V 60mA Iоткр=10mA
|
ONS
|
12
|
45.41
|
|
|
|
MOC3022M |
|
Оптосимистор 7.5kV 400V 60mA Iоткр=10mA
|
ONS-FAIR
|
|
|
|
|
|
MOC3022M |
|
Оптосимистор 7.5kV 400V 60mA Iоткр=10mA
|
LITE-ON
|
|
|
|
|
|
MOC3022M |
|
Оптосимистор 7.5kV 400V 60mA Iоткр=10mA
|
|
|
|
|
|
|
MOC3022M |
|
Оптосимистор 7.5kV 400V 60mA Iоткр=10mA
|
YOUTAI
|
1 596
|
8.62
|
|